Your search results

İspanya Hakkında

M.Ö 1100’lü yıllara dayanan İspanya, Fenikelilerin bu coğrafyada yerleşim kurması ile tarih sahnesinde yerini aldı. Kartacalıların, Romalıların himayesine giren İspanya sonra Endülüs medeniyeti ile İslam medeniyeti hâkimiyetine girdi. 11. Yüzyılda kendi hâkimiyetlerini ilan eden İspanyollar büyük bir imparatorluğa dönüştü. 19. Yüzyılda çalkantılı siyasi dönemler yaşayan ülke, 17 özerk devlet ve 2 şehre ayrılarak günümüze kadar gelmiştir.

Eğitim

Merkezi eğitim ve yerel eğitim olarak iki koldan yürütülen eğitim faaliyetleri, 10 yıl zorunlu eğitimden sonra mesleki eğitime yönlendirme sistemi esasına dayanmaktadır. Okul öncesi, ilköğretim, iki aşamalı orta öğretim ve üniversite eğitim basamaklarından oluşan  eğitim sisteminde mesleki ve sanat eğitim merkezi olarak ayrı uygulama alanları mevcuttur. Eğitim programları ile yurt dışı öğrenci değişimi uygulamaları yapılmaktadır.

Vergi

Vergi mükellefleri İspanya’da 183 günden fazla kalmayacaksa, İspanya yetkili makamları vergi muafiyeti uygulamaktadır. İspanya’da mülk kirası gelirine sahip olan bir yatırımcı ise %24 oranında vergilendirilmektedir.

Turizm

Boğa güreşleri ve futbol organizasyonları ile dikkat çeken İspanya, tatil yapmak isteyenlere kumsalar, renkli şehriler, moda ve sanat merkezleri sunuyor. Kültür turizmi ve din turizmi için seçenekler sunan İspanya Sagrada Familia katedrali başta olmak üzere, Madrid, Barselona, Valencia ve Malaga gibi şehirleri ile kültür ve din turizmini bir araya getiren konseptler sunuyor. Sahilleri ve özel aktivite alanları ise tatil konseptlerini zenginleştiriyor.

Yaşam

Siesta ve fiesta gelenekleri ile rahat yaşam tarzına sahip olan İspanya, sahilleri, canlı şehirleri, uluslararası müzik, moda, sanat ve özellikle de spor organizasyonları ile cezbedici bir yaşam ortamı sunmaktadır. İspanya zengin mutfak kültürü ve alışveriş seçenekleri ile dinamik yaşam seçenekleri barındırıyor. Özgürlükçü bir yaşam tarzı olan İspanya’da farklı dinlerden unsular bir arada bulunmaktadır.

Güvenlik

2015 yılı dünyanın en yaşanabilir 25 kenti araştırmasında yer bulan Barselona, düşük suç oranı ve yaşam kalitesi ile İspanya’nın genel yaşam standardını yansıtmaktadır.

Compare Listings