€ 100 to € 1,500,000

More Search Options
We found 0 results. View results
Advanced Search

€ 100 to € 1,500,000

More Search Options
we found 0 results
Your search results

İspanya Gayrimenkul Vatandaşlik Golden Visa

Posted by Spainnova on 20 Eylül 2019
| 0

Yurt dışı yatırım danışmanlığı yapan ofisimize gelen taleplerde; ispanya gayrimenkul vatandaşlık golden visa ilişkisi, özelikle Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ülke vatandaşları için cazip hale gelmiştir. Son yıllarda İspanya, ülkelerindeki yabancı yatırımı teşvik etmektedir. Yabancı yatırımcılara birçok kolaylık ve imkân sağlamaktadırlar. İspanya’da mülk almak dünyanın herhangi bir yerinden almak gibi kolaydır. Ancak alışkın olduğunuzdan farklı olarak İspanya’da mülk almak için gereken işlemleri en başından itibaren avukat aracılığıyla yapmanız gerekmektedir. İspanya gayrimenkul vatandaşlık konusundaki araştırmalarda karşınıza Golden Visa imkânları çıkmaktadır. Özellikle İspanya parlamentosunun 2013 yılında onayladığı “Golden Visa” ile yatırım yapacak yabancılara, İspanya vatandaşlığına kadar uzanan bazı imkânlar sağlanmıştır.

Golden Visa’ya başvurabilmek için kişinin İspanya’da minimum 500.000 € (Euro) değerinde mülk alması gerekmektedir. ispanya gayrimenkul vatandaşlık golden visa durumu sadece Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler için geçerlidir. Yatırım yapacak kişi, yatırımcı, şunu aklından çıkarmamalıdır; alacağı mülkü yalnızca kendi adına kaydettirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hem kendi adına hem eşi adına yatırım yapmak isterse yapması gereken yatırımın değeri 1.000.000 € (Euro) olacaktır. Bunun nedeni ise vergi dairesinin bu kişileri iki ayrı yatırımcı olarak değerlendirecek olmasıdır.

Yatırımcının mülkü kendi adına alması, eşinin ve çocuklarının Golden Visa’dan yararlanamayacağı anlamına gelmemektedir. Yapılan yatırımın 500.000 € (Euro) olması durumunda yatırımcı, kendisi, eşi ve 18 yaşından küçük çocukları için Golden Visa’ya başvurabilecektir.

ispanya gayrimenkul vatandaşlık golden visa uygulamasına yatırımcı, kendi ülkesinde bulunan İspanya Konsolosluğu’ndan başvuracaktır. İspanya’da çalışmadan yaşayabilecek kadar geliri olduğunu, özel sağlık sigortası ve geçmişe ait bir suç kaydı olmadığına dair belgeler gibi gerekli olan işlemleri yerine getiren yatırımcı başvurabilecektir. Ancak hava yoluyla bulaşan herhangi bir hastalığı veya suç kaydı olanlar oturma izni alamamaktadır.

Golden Visa bir kere alındıktan sonra süresi bir senelik olacaktır. Yatırımcı ve ailesi en azından bir kere İspanya’ya gitmelidirler. Vize süresi sona ermeden önce oturum iznine başvurmak gerekmektedir. Bu yetki resmi olarak İspanya’da iki sene boyunca yaşamaya müsaade etmektedir. Yatırımcı bakımından Golden Visa’nın ilk aşaması sadece bir seneliktir ve yalnızca ilk sene, eğer vize süresince bir kere İspanya’da bulundu ise, iki yıllığına daha başvurabilecektir. Bu iki yıllık süre geçtikten sonra Golden Visa iki yıl daha uzatılabilir. Yatırımcı toplamda 5 yıl boyunca Golden Visa’dan yararlanabileceğini unutmamalıdır. Beş yılın birinci periyodunda yatırımcı ve ailesi, İspanya’ya birinci yılında bir defalığına gelmek zorundadır. Onu takip eden ikişer yıllık iki periyodun her birinde de yatırımcı ve ailesi bir defa gelmek zorundadır.

ispanya gayrimenkul vatandaşlık golden visa ilişkisinde ilk beş yıldan sonra yatırımcı ve ailesi, kalıcı olarak oturma izni alabilmek için her yıl İspanya’da 183 gün yaşamak zorundadır. Kalıcı oturma izninin alınmasından itibaren 10 yıl geçtikten sonra yatırımcı ve ailesi, İspanya vatandaşlığına alınmak için başvuruda bulunabilir

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Nova Group Holding

  • Nova Global Realty

    novaglobalrealty

  • Nova Group Tv

  • Advanced Search

    € 100 to € 1,500,000

    More Search Options

Compare Listings