€ 100 to € 1,500,000

More Search Options
We found 0 results. View results
Advanced Search

€ 100 to € 1,500,000

More Search Options
we found 0 results
Your search results

İspanya’da konut fiyatlarında hızlı artış

Posted by Spainnova on 20 Eylül 2019
| 0

İspanya’da konut fiyatları AB ülkelerine göre son 4 yılda daha çok arttı

2018 yılının yaz aylarında Euro bölgesi ülkelerinde konut fiyatları ortalama % 4,3 oranında artarken İspanya genelinde konut fiyatları %7,2 oranında arttı.

Eurostat tarafından yeni açıklanan verilere göre İspanyol emlak sektöründe son 4 yıldır AB ülkelerindeki emlak sektöründe görülenden daha fazla fiyat artışı yaşanıyor.

Ticaret Bakanlığı ‘Blog’unda yer alan habere göre, 2018?in aynı döneminde Slovenya’da konut fiyatları % 15,1 artarken , Hollanda’da konut fiyatları %10,2 oranında arttı. İsveç’te % 2.1 oranında ve
İtalya’da ise % 0,8 oranında konut fiyatları düştü.

İspanya’da konut sektöründeki fiyat artışları en çok Madrid ve Barselona’da görüldü. İspanya İstatistik Enstitüsü’nün (INE) verilerine göre Madrid Özerk Bölgesi’nde 2018 yılında konut fiyatları % 10,9 oranında artarken Katalunya’da ise % 9,1 oranında arttı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), İspanya Hükümeti’nden konut fiyatlarındaki artışı kontrol etmesini talep ederek konutların değerinden yüksek gösterilmeye başladığını açıkladı.

IMF, İspanya emlak sektörünün henüz herhangi bir krize yaklaşmadığını fakat fiyat kontrolünün sektörün geleceği için çok önemli olduğunu da vurguladı. IMF yetkilileri finansal risklere engel
olunması ve emlak kredilerinin kontrollü bir şekilde verilmesi sayesinde İspanya emlak sektörünün gelecekte yaşanabilecek bir krizden korunabileceğini bildirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Nova Group Holding

  • Nova Global Realty

    novaglobalrealty

  • Nova Group Tv

  • Advanced Search

    € 100 to € 1,500,000

    More Search Options

Compare Listings